Remélem, sikerül kedvet csinálnom a tűnemezeléshez, mert igazán remek móka és a terápiás hatása sem utolsó :)
Igyekszem minél hamarabb jártasságot szerezni videó készítésében, és így magyarul is segítséget kaphatnak a nemezelni vágyók :)
ALAPOK:
1. Kényelmes szék, stabil asztal, sok fény: keress olyan helyet a lakásban, ahol elég nagy hely van ahhoz, hogy kipakold a gyapjút, az alátétet, nem billeg az asztal, puha a szék ( sokáig ülni fogsz :) ).
Forrás:Pinterest |
2. Alátét: ez lehet egy vastagabb fürdőszivacs, de ennél jobb a polisztirol. Ezt hobbiáruházakban is be lehet szerezni, de a helyi tüzép is megteszi. Biztosan akad náluk maradék, amit Neked adnak. Lehet kapni speciális alátéteket is. Ezeket még nem próbáltam, csak videón láttam. Bizonyos technikákhoz biztosan beválik.
Forrás: betzwhite |
Én polisztirolt használok, ami nagyon jó alapot ad, viszont egy idő után szemcsésedik, ami beleragad a gyapjúba. ( Szörnyen bosszantó!!) Ezért most filc anyagot terítettem rá.
3. Tű: Magyarországon leggyakrabban kétféle méret kapható: a finom és a közepes. Ezeket bőven elég beszerezni. Hogy mikor melyik kell, azt majd később átbeszéljük.
Forrás: gyapjúvarázs |
4. Gyapjú: Kezdőknek, a sütiformás tűnemezeléshez pl. legjobb a paplan- vagy bundagyapjú. Ezzel könnyebb bánni, gyorsabban összegabalyodnak a szálai. Babákhoz, finomabb munkákhoz jobb a szalaggyapjú, arról nem is beszélve, hogy ez szinte a szivárvány minden árnyalatában kapható :)
Én mindkettőt használom, attól függően, milyen formát alakítok éppen.
Webshopok:
www.guzsalyasbolt.hu
www.manoposta.hu
www.1001fonal.hu
www.gyapjuvarazs.hu
A google keresőbe beírva még rengeteg gyapjút kaphattok :)
Forrás: manoposta |
5. Fontos! A tűnemezelésben az a jó, hogy nincsenek szabályok. Úgy alakítod, ahogy szeretnéd! Persze nézhetsz videókat, tutorialokat, de a végén kialakul a saját nemezelési technikád, ami beválik, ahogy Neked könnyebb :)
Ha kérdésetek lenne a témával kapcsolatban, tegyétek fel itt, vagy a csoportban!
Emese
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése